Uczymy miłości do wody! Już ponad 25 lat na Basenie Rataje.

FAQ

FAQs

W jakim wieku można przyjść z niemowlakiem na zajęcia?
Przyjmuje się, że odpowiedni wiek na pierwszą wizytę na basenie to ok. 3 miesięcy, przy czym jest to granica umowna. Najważniejsze, aby maluszek potrafił już w miarę stabilnie utrzymywać główkę, co ułatwia mu i opiekunowi wykonywanie określonych czynności w wodzie.
Jak liczna jest grupa dla niemowląt?
W zależności od basenu, na którym odbywają się zajęcia liczba ta waha się najczęściej w przedziale od 10 do 12 dzieci. Na większej niecce basenowej, grupa może być nieco liczniejsza (14-15 dzieci). W okresie pandemii COVID-19 grupy są mniej liczne.
Jak zapisać się na zajęcia dla niemowląt?
Wystarczy na stronie fregata.com.pl kliknąć grafik określonego basenu i wybrać w nim pasujący termin zajęć. Zapisy odbywają się online poprzez wypełnienie formularza. Następnie otrzymujecie Państwo mailowo informację zwrotną z potwierdzeniem zapisu oraz dalszymi instrukcjami dotyczącymi np. płatności.
Na czym polegają zajęcia, jakie są ich efekty?
Zajęcia dla niemowląt polegają na wszechstronnym oswojeniu dziecka z wodą. Podczas lekcji opiekunowie uczeni są m.in. podstawowych chwytów, bezpiecznej asekuracji dziecka i udzielania pomocy na wypadek zachłyśnięcia. Dzieci uczą się kolejno m.in. świadomego wstrzymywania oddechu i nurkowania na komendę, leżenia na plecach z podtrzymaniem lub bez, samodzielnych opadów do wody z krawędzi basenu, pływania z asekuracją, samodzielnego nurkowania itd. Zajęcia w wodzie hartują dzieci, rozwijają koordynację ruchowo-wzrokową, korzystnie wpływają na ich rozwój fizyczny i psychiczny.
Czy opiekun przebywa w wodzie podczas lekcji? Czy w zajęciach może brać udział dwóch opiekunów?
Podczas lekcji w wodzie z dzieckiem jest cały czas opiekun, który wykonuje polecenia instruktora. W zajęciach może brać tylko jeden opiekun.
Co należy zabrać ze sobą na basen na zajęcia dla niemowląt?
Na zajęciach maluszek potrzebuje specjalnej pieluszki do pływania (można je kupić nawet w zwykłych marketach) oraz 1-2 dwóch ręczników. Oczywiście niezbędny będzie też płyn do kąpieli po zajęciach (żeby zmyć chlor), balsam nawilżający oraz chusteczki nawilżane. Warto też mieć w zanadrzu drobne przekąski, bo maluszki po wodzie nabierają apetytu. Z kolei opiekun powinien zabrać oczywiście strój kąpielowy oraz klapki basenowe.
Co z lekcjami, które przepadły z powodu nieobecności?
Fregata Swimming, w miarę możliwości organizacyjnych, umożliwia odrabianie nieobecności, które zostały zgłoszone zgodnie z regulaminem zajęć w systemie odrabiania zajęć na stronie www.fregata.auksys.com, lub które potwierdzone zostały zwolnieniem lekarskim. AKTUALIZACJA: W okresie pandemii COVID-19 nie ma możliwości odrabiania zajęć.